הקבלן התרשל - והקבלן יפצה

בני זוג שרכשו דירה וביקשו לשדרג את הריצפה קיבלו מהקבלן ריצפה סדוקה ומתנדנדת, חרף ניסיון הקבלן להטיל את האחריות על קבלן המשנה שביצע את התקנת הריצפה, חויב הקבלן בפיצוי של מעל ל-260,000 ש"ח לרוכשים. 

לאחרונה ניתן פסק דין חדש בבית משפט השלום בתל אביב בו הוחלט על מתן פיצוי של מעל ל-260,000 ש"ח לבני זוג שביקשו לשדרג את הריצפה בדירתם וקיבלו ריצפה סדוקה ומתנדנדת.

בפסק הדין נקבע כי האחריות לריצפה הלקויה הייתה של החברה הקבלנית ולא של קבלן המשנה, היות וזו שלחה לרוכשים את הצעת המחיר עבור התקנת הריצפה וקיבלה את התשלום עבור ההתקנה, אפילו שלשם כך התקשרה עם קבלן משנה.

בנוסף לתשלום פיצויים בגין הליקויים בריצפה, חויבה החברה הקבלנית גם בתשלום פיצויים בגין פירוק והרכבה של ריהוט, אריזה ופריקה, השכרת דירה חלופית ועוגמת נפש.

לאור האמור, ישנה חשיבות רבה בהיוועצות עם עורך דין הבקיא בתחום טרם לניסוח ולחתימת מסמך כלשהו מול חברה קבלנית, לרבות בקבלת מסמך המהווה הצעת מחיר, היות ובהתקבלו ע"י הצד השני, הוא נעשה הסכם מחייב בין הצדדים לכל דבר ועניין.

.miri@msb-law.co.il לקבלת מידע נוסף, אתם מוזמנים לפנות למשרדנו בטלפון 08-9981500, פקס 08-9981501 או בדוא"ל

 

הערה: רשימה זו הינה למידע כללי וראשוני בלבד ואינה נועדה בשום מקרה לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו.

אין להסתמך על האמור מבלי להיוועץ עם עורך דין העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה ו/או קבלת כל החלטה.

הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.

* הכותבת לא ייצגה בתיק.